V edicích SFX:

J.J.Hampl

Kyberkovboj                                                              
To, co zpočátku vypadalo jako snadný způsob, jak přijít k nějakým penězům, se během okamžiku změnilo v noční můru. Polapena při pokusu o průnik do univerzitního počítače je dvojice kyberkovbojů donucena vstoupit do služeb zaměstnavatele, kterého by si za normálních okolností určitě nevybrala. Tajemství, které při tom odhalí, ve svém důsledku ovlivní vývoj lidské rasy.
A nejen lidské.

  vyšlo, dotisk 2018, 235 str. možno objednat

Kyberkovboj: Sluneční stát                                                           

Od událostí, které vedly k setkání dvou inteligentních ras uplynulo pět let. Vesmírem křižuje několik dalších hvězdných lodí a na Betě, druhé planetě hvězdného systému v souhvězdí Draka, žijí lidé a Beťané pohromadě, stejně jako v plazmovém počítači ve fotosféře centrální hvězdy. Jenže zdaleka ne všem je spolupráce s jinou rasou inteligentních bytostí pochuti. Když se z nehody transportéru vyklube sabotáž, jsou Denis a Kaáj rozhodnuti hledat bezpečné místo mimo dosah útočníka. Během dobrodružné výpravy zjistí, že zdaleka ne všechno se v minulosti odehrálo tak jak je psáno v učebnicích historie. Volné pokračování Kyberkovboje.

připravuje se.

Mortonvillské povídky                                                          
Když se Deena se svými rodiči přistěhovala do malého městečka, byla donucena začít vše o nuly. Nová škola, noví přátelé a nový dům… ve kterém straší.
Deset hororových povídek spojených společnými hrdiny a městečkem na rozhraní dvou světů.
Našeho a světa mrtvých.
  vyšlo, 188 str., možno objednat

 

Mortonvillské povídky II.                                           
V pěti zbrusu nových příbězích se znovu setkáváme s Deenou, Patrícií a Timem, tentokrát na jejich prázdninové cestě do Evropy. Paranormální jevy však pokračují i v průběhu jejich prvního roku na vysoké škole. Volné pokračování Mortonvillských povídek.
připravuje se
Kolonie                                                                                   
Že se probudíte na neznámém místě, může být překvapující, ale může se to stát každému. Ale pokud se probudíte v cizí galaxii a zjistíte, že jste nuceni kolonizovat neobydlenou planetu, budete asi překvapeni hodně. Neoficiální kronika prvních dvaceti let Nové Země.
        
  vyšlo, 128 str., možno objednat
Čarodějky – Galena                                                    
Lenka byla úplně normální dívka… dokud neměla jednoho červencového rána živý sen. Sen o podivném místě s rudým sluncem a zelenou oblohou… Prázdniny začínají a Lenka zjišťuje, že sen byl jen začátkem zvláštních věcí, které se kolem ní dějí. I škola, do které po prázdninách začne chodit se ukazuje mnohem zajímavější, než čekala i v těch nejdivočejších snech.
Čarodějky – Cesta za ztraceným časem                    
Návrat z astrálního světa Galeny se zkomplikuje, když jeden ze Strážců narazí do Víru. Naši hrdinové, Lenka, Alenka, Jonáš a Ian se sice ocitnou na Zemi… jenže v situaci, která by je nenapadla ani náhodou. Podaří se jim vrátit domů? Druhá část trilogie.
  vyšlo, 255 str., možno objednat
Čarodějky – Zpráva v láhvi                                       
Závěrečný díl trilogie zavede naše hrdiny spolu s jejich kamarády do francouzského Lyonu a zároveň do velmi nebezpečné situace. „Čarodějnici nenecháš naživu“ zní věta z Bible, která má na svědomí statisíce lidských životů. Podaří se jim uniknout inkvizici?

  připravuje se

Vodní svět                                                                 

Mezihvězdné lety jsou na denním pořádku, jenže planet vhodných pro život je ještě méně než onoho pověstného šafránu, takže objev GJ1214b, světa s dýchatelnou atmosférou a zářivě modrým mořem je událostí století. Expedice vybavená moderní ponornou laboratoří se vydává na cestu do světa, kde Archimédův zákon vytváří bizardní životní podmínky.

dokončeno, 233str

Zloději duší                                                               
Příběh odehrávající se ve stejném světě jako první část Kyberkovboje, ve světě, kde lidské vědomí může cestovat uvnitř počítačových sítí a systémů a kde umělé inteligence mohou získat občanská práva. Co se však může stát, když UI má práva jako člověk, ale zcela postrádá svědomí ? Co objeví John Valentino při svém pátrání po fantómovi dívky, kterou kdysi miloval?
UI postrádají emoce… jenže Valentina není obyčejná UI. Tajemství, kterému jsou s Johnem na stopě s sebou přináší nebezpečí v reálném i virtuálním světě.

připravuje se

Gehenna                                                                    

Deprese, latentní schizofrenie… slova z jejího chorobopisu… jenže skutečnost je mnohem podivnější. Gehenna je hebrejské slovo pro peklo… a Gina tam tráví téměř každou třetí noc… a krvavé šrámy, které tam utrží si sebou nese i když se ráno probudí ve své posteli

připravuje se

Nemrtví                                                                                  
Jednoho dne otevřel oči a zjistil, že netuší, kdo vlastně je. Nezná své jméno, nepamatuje si nic ze svého života. A navíc se probudil v rakvi.

připravuje se

Pilot Max                                                                   
Když student letecké a astronautické akademie Max objeví záhadnou gravitační anomálii, netuší, že uvnitř spletitého komplexu je mezihvězdná loď. On a jeho přítelkyně budou muset vynaložit veškerou odvahu a důvtip, aby se dokázali vrátit domů. A to netuší, co je na konci cesty čeká, ani to, že na lodi nejsou tak úplně sami.

připravuje se

Anděl                                                                         
Co když jednoho dne najdete na silnici anděla? Vezmete si ho domů? Ale co když je tu temná síla, která chce vašeho anděla zneužít ke svým nekalým cílům?

připravuje se

Tulpa                                                                         
Sandra je psychicky i finančně na dně, když jí advokát sdělí, že zdědila dům. Pobyt u jezera kdesi ve Skotsku se zdá být přesně tím, co v této chvíli potřebovala. Jenže zdání klame. Sandra postupně odkrývá záhadu halící smrt jejího strýce. V domě u jezera je kromě hospodyně a jejího manžela ještě cosi zlověstného. Něco, co se nikdy nenarodilo, ale přesto to žije a chce žít dál.

připravuje se

Čtvrtá pečeť                                                                           

V srpnu byla naše země ještě plná lidí a civilizace. O měsíc později zbyla lidí jen desetina a civilizace jim zdánlivě spadla do klína.
Jenže jak přežít konec světa? Kronika Katastrofy a prvních let po ní.

 

Připravuje se

Makatea                                                                                 
Pustý ostrov uprostřed Tichého oceánu, kde hledají novodobí kolonisté útočiště před vším negativním, co přináší „moderní civilizace“
  vyšlo, 388 str., možno objednat
 

D. D. Ejč:


Deník potulného spisovatele, aneb mnohoženství v praxi                                       
Jít si kdy chci, kam chci, kým chci a psát nebo malovat co chci, když se mi chce. Definice života toulavého spisovatele v kostce. Nemá auto ani dům, ale má fantazii, chuť žít a poznávat nová místa a… ženy.
Knížka plná milování a úvah, zachycující životní etapu spisovatele a malíře na volné noze, toulajícího se světem.

dokončeno, 130 str.     

Dcera temnoty                                                           
Co uděláte, když zjistíte, že v domě, který jste si pronajali v očekávání ticha a klidu na dopsání knížky, straší? Zrušíte nájemní smlouvu? Jenže situace vypadá úplně jinak, pokud máte odvahu, otevřenou mysl a zatraceně sexy partnerku.

připravuje se

Dračí paní                                                                  
Říká se, že nevstoupíš dvakrát do stejné řeky… a platí to i o lásce. Ale když najdete svou první lásku uvázanou u kůlu, jako návnadu pro draka…
Přestože se svět změnil a pokaždé když jdete ven, riskujete, že se stanete svačinou obrovského létajícího monstra chrlícího oheň, některé věci se nezmění nikdy.

 

připravuje se

 

J. Jay:


Elohim, aneb Sex lži a Bible                                     
Ježíš se nejmenoval Ježíš a nenarodil se 25. prosince. Noe nevzal do své Archy po jednom páru zvířat.
Andělé nejsou bezpohlavní a Eva nebyla první žena. Bůh neodpočíval v neděli a Goliáše možná nezabil David.
Zdají se vám tato tvrzení nesmyslná? Autor předkládá čtenářům alternativu k církevním dogmatům a nevyhýbá se tématům, která oficiální teologie obchází velkým obloukem.

  připravuje se

Kniha světla a stínů                                                   
Magie doprovází člověka od úsvitu věků, její existenci nepopírá ani katolická církev, potvrzuje ji Bible… jen moderní člověk v ni nevěří. Ale magie existuje a nepřestane existovat a stále také existují lidé, jejichž schopnosti jim umožňují magii ovládnout. Možná, že k nim patříte i vy, jen o tom nevíte, magie má mnoho podob. Kniha světla a stínů vám umožní vyzkoušet si některé magické rituály bez nebezpečí, které hrozí, když se něco nepovede.

připravuje se

 

home